Bukurešt PARTY PUTOVANJE

Program putovanja:

Nova godina Bukurešt 2026

5 DANA (2 noćenja sa doručkom)

TERMIN:  30.12.2025 – 03.01.2026.

30.12.2025. (prvi dan) Beograd – Polazak autobusa sa dogovorenog mesta u večernjim  časovima. Noćna vožnja do Bukurešta uz kraće pauze radi regulisanja graničnih i carinskih formalnosti, odmora i osveženja.

31.12.2025. (drugi dan)  Bukurešt– Dolazak u Bukurešt u prepodnevnim časovima. Info tura sa pratiocem grupe i upoznavanje grada (Sala Palatuluj, zgrada skupštine, zgrada Securitatea, Opera, Nacionalna Banka, stari istorijiski centar sa zatvorom i crkvom, zgrada Parlamenta…) Nakon info ture, smeštanje u hotel. Slobodno vreme za individualne aktivnosti i spremanje za novogodišnju noć. DOČEK NOVE 2024 GODINE!!! Noćenje.

01.01.2026. (treći dan) –Bukurešt-Bran-Brašov- Doručak. Fakultativni polazak za Brašov ,centar jugoistočne Transilvanije i jedan od najlepših gradova Rumunije. Panoramsko razgledanje grada: Crna crkva iz  XV veka (najveća gotička crkva između Beča i Carigrada), stara gradska većnica…Fakultativni izlet do zamka Bran (Castelul Bran ) u kom je 1462 god. bio zatvoren Vlad Cepeš (Grof Drakula). Povratak u Bukurešt i slobodno vreme.Repriza nove godine. Noćenje.

02.01.2026. (četvrti dan) – Doručak . Napuštanje hotela u ranim jutarnjim časovima. Fakultativni panoramski obilazak rumunske prestonice u pratnji vodiča (kraljevski park Carol Park, novinska kuća i Trifumfalni luk)..Fakultativna poseta Palati Parlamenta, po zapremini druga po veličini  na svetu. Nakon obilaska slobodno vreme za samostalno istraživanje i individualne aktivnosti. Polazak za Srbiju.

03.01.2026. (peti dan) – Dolazak u Beograd u jutarnjim časovima. Kraj programa.

  • 2 noćenja sa kontinenatalnim doručkom u izabranom hotelu iz ponude.
  • Prevoz autobusima turističke kategorije (ac, tv, dvd) na navedenim relacijama prema programu.
  • Usluge pratioca grupe za sve vreme aranžmana.
  • Organizaciju putovanja u celini.
  • Obavezno međunarodno putno i zdravstveno osiguranje
  • Fakultativne izlete,
  • Troškovi promene već potvrđenih rezervacija – 1000 rsd po rezervaciji,
  • Gradska taksa 1,5e po osobi po danu
  • Doplata za gorivo u slučaju povećanja cene goriva,
  • Individualne troškove putnika.

Upoznajemo se sa noćnim životom Bukurešta i novogodišnju žurku kao i reprizu Nove godine organizujemo u nekom od klubova u Bukureštu. Mogućnost organizovanja žurki biće uslovljena trenutnim epidemiološkim merama. Ukoliko zbog epidemiološke situacije ne bude moglo da se boravi u zatvorenim prostorima dočekaćemo Novu godinu na nekom od gradskih trgova Bukurešta. Cena će biti definisana pred polazak na put i detalji će biti jasno naglašeni u informatoru pred putovanje.

Obilazak započinjemo Trijumfalnim lukom, jednim od osnovnih razloga zašto Bukurešt zovu Parizom Istoka. Širokim bulevarima krećemo preko De Golovog trga do memorijala avijatičara ulazimo u ulicu pobede gde se nalazi veliki broj znamenitosti. Memorijal revolucije, kraljevska palat, trg. Pobedonosno dolazimo do reke Dambovice da bi videli monumentalnu palatu pravde i došli do rumunskog Champ Elysea kako bi Čaušesku rekao. Bulevarom Ujedinjenja dolazimo do Parlamenta i foto pauze.Nakon Parlamenta obilazimo i Karlov Park sa impozantnim mauzolejom. Vožnjom kroz ulicu Univerziteta i ulicu Pobede dolazimo ponovo do trga Ujedinjenja odakle vas puštamo da uživate u čarima Bukurešta.

Drakulin dvorac, tj zamak Bran, jedna je od najvećih misterija i zaštitni znak Rumunije i njenog turizma. Utvrđenje je postavljeno na samoj granici Transilvanije i Vlaške. Od drveta su ga napravili Teutonski vitezovi davne 1212.godine. Zamak je svetsku slavu stekao zahvaljujući svom najpoznatijem upravniku grofu Drakuli. Vladislav III Zmajević, knez i vojvoda Vlaški, poznat i kao Vlad Cepeš, što na rumunskom znači Vlad Nabijač ili Vlad Drakula. Poznat je po tome što je sprovodio surove metode u odbrani od osmanskih osvajanja, naročito nabijanjem na kolac, pre svega osmanlijskih zarobljenika i njihovih pomagača. U samom dvorcu se nalazi postavka o istorijskoj ličnosti Vlada. U dvorištu palate nalazi se kameni bunar u koji turisti bacaju novčiće a prema legendi grof Drakula svake noći dolazi na to mesto i ispunjava njihove želje. Legenda o najpoznatijem vampiru kaže da u zimsko doba svi vampiri ustaju predvođeni grofom Drakulom i kreću u svoje demonske pohode tako da na put ne treba kretati bez belog luka!  Dvorac spolja izgleda jezivo i misteriozno, a unutra je prilično hladan. Smešten je na vrhu visoke stene a svoju slavu duguje I veličanstvenim kulama i tornjevima . Turisti mogu obići spratove dvorca, dvorište, tajni prolaz… Uske krivudave stepenice vode vas kroz 60 soba napravljenih od drveta (mnoge od njih povezane su i tajnim prolazom), sačuvana je kolekcija nameštaja, oklop, oružje, koje obuhvata period od 14. do 19. veka.Takođe, ovde možete kupiti brojne suvenire: lutku drakula, drakuline zube i mnoge druge stvari vezane za grofa Drakulu i za sam dvorac.
Podeli: